czwartek, 29 grudnia 2016

Czas podsumowań

Kończy się kolejny rok, a wraz z nim przychodzi czas podsumowań. Muszę przyznać, że ten okres był dla mnie bardzo produktywny. Abstrahując od tego, że w życiu prywatnym obroniłam tytuł magistra i rozpoczęłam pracę, moja aktywność blogowa skoczyła do góry, mimo kilku okresów przestojów (tak, tak jak ostatnio). Rozpoczęłam przygodę z współpracami recenzenckimi, a jednocześnie brałam udział w wyzwaniach. Najbardziej jestem zadowolona z faktu, że udało mi się przeczytać w tym roku 52 książki! Po raz pierwszy w życiu dobiłam do takiej liczby i jestem bardzo z siebie dumna, szczególnie, że często czytam dość duże objętościowo pozycje. 

Na przyszły rok póki co nic sobie nie zakładam. Postanawiam dać sobie wolną rękę, czytać co tylko chcę i oglądać na co mam ochotę. Wyzwania są naprawdę świetnym silnikiem napędowym, ale rok 2017 postanawiam sobie przejechać na luzie.
A co do zeszłorocznych wyzwań to wyniki moje prezentują się następująco.

Wyzwanie u Bohaterki Realnej:


http://bohater-fikcyjny.blogspot.com/2015/12/31-wyzwanie-czytelnicze-2016-konkurs.html
 Nie udało mi się wypełnić dwóch podpunktów: Książka Stephena Kinga (jakoś mi w tym roku nie po drodze było) oraz Nieznana wcześniej mitologia (chociaż wydaje mi się, że Przeklęty grobowiec można pod tę kategorię podciągnąć).

No i moje wyzwanie filmowe!
Znowu dwie puste pozycje, chociaż film z nurtu Nowej Fali mam zamiar obejrzeć w sobotni poranek - trzymajcie kciuki! Filmów w tym roku obejrzałam 127 pozycji, według filmwebu. Do tego dochodzi kilka seriali, m.in. Sherlock (nareszcie nadrobiony!) czy Galavant.

Wyzwania wyzwaniami, przejdźmy jednak do topek, skupię się jedynie na tych najlepszych pozycjach.
Sporo dobroci, ale zabrakło chyba takiej książki, która rozłożyłaby mnie na łopatki. W zeszłym roku to było Przeminęło z wiatrem i Droga Królów, a w tym wiele rewelacyjnych, ale żadnych arcydzieł. Za to z filmów zdecydowanie wygrywa Pora umierać - przewspaniały film, który ląduje w moim ścisłym rankingu najlepszych wszech czasów!


A jak Wam minął ten rok? :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szukaj w tym blogu

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka